Dorota StasikDorota Stasik
12:09 14 Sep 22
Pan Rafał jest niezwykle wszestronnym przewodnikiem. Jest uosobieniem Podlasia. Niezwykle kulturalny człowiek z ogromną wiedzą w każdej dziedzinie dotyczącej regionu. Sposób w jaki przedstawia historię sprawia, że się tam faktycznie jest - w danej epoce, w danym miejscu.Ponadto obdarzony jest poczuciem humoru i niezwykłą serdecznością. Aż chce się tam wracać.
michal stasikmichal stasik
11:00 12 Sep 22
Super przewodnik. Ciekawie i ze swadą opowiada o tych pięknych miejscach. Przedstawia ludzi, którzy tu żyli, tworzyli to miejsce. Ciekawie przedstawia fakty historyczne, nie obciążając wiedzą encyklopedyczną. Ale prezentując ten ciekawy zakątek świata niejako zachęca po sięgnięcie do źródeł. No i bardzo ważne umie zapanować nad 50 osobowa grupą Górali spod Babiej Góry a to już o czymś świadczy :-)
Wioletta GuzikWioletta Guzik
08:02 06 Sep 22
Pan Rafał to świetny przewodnik! Rzetelnie przygotowany, w bardzo przystępny sposób przekazuje swoją ogromną wiedzę, bez zadęcia, z żarem w sercu, błyskiem w oku i z dużą dawką humoru😜i zapanował nad dużą grupą krnąbrnych górali 😅szacun! Panie Rafale dziękujemy za ten magiczny czas i do zobaczenia na Podlasiu..... Jest jeszcze tyle do zwiedzania😍😍😍
Tadeusz MazurTadeusz Mazur
16:15 02 Sep 22
Rafał Marcin Jaworski , to kwintesencja polskich przewodników.O terenach wschodniej części Polski i Białymstoku przekazał nam informacje, które rozświetliły nam całokształt wiedzy historycznej naszego kraju.Wspaniała erudycja ,przyjazna atmosfera z jego strony i wiadomości historyczne przekazane przez Pawła , uzupełniły nasze braki o przeszłości naszego kraju.Uczestnik grupy rowerowe " Między Narwią a Biebrzą" Tadeusz M.
Joanna DurskaJoanna Durska
18:08 31 Aug 22
Rafał to fantastyczny przewodnik (nam opowiadał o Białymstoku), pełen pasji, wiedzy, kultury i co ważne potrafiący zainteresować odbiorcę, przykuć jego uwagę i wciągnąć w dyskusję. Niespodziewane spotkanie po kilku dniach było pełne entuzjazmu z naszej strony😊 Rafał - bardzo Ci dziękujemy za poświęcony nam czas i liczymy na kolejne spotkanie😊
Monika ChmielewskaMonika Chmielewska
12:14 26 Aug 22
Pan Rafał przewodnik na medal. Serdecznie polecam. Grupa bardzo zadowolona
js_loader

Kilka słów o nas

Cześć!

Nazywam się Rafał Jaworski.

Kiedy mam opowiedzieć o sobie, w pierwszej kolejności chcę powiedzieć, że nade wszystko jestem Człowiekiem. Oznacza to, że bardzo cenię sobie zdrowe relacje międzyludzkie, wzajemny szacunek, uważność na drugą osobę, zrozumienie itp. To są wg mnie fundamenty człowieczeństwa, na których dalej można budować wszystko inne.

Następnie jestem pasjonatem poznawania świata, ludzi, kultury, historii itd., stąd też od lat profesjonalnie zajmuję się organizacją wycieczek, jestem licencjonowanym przewodnikiem po województwie podlaskim oraz pilotem turystycznym.

Podlaskie fascynuje mnie od zawsze. Zależy mi na tym, żeby pokazać je na rozmaite sposoby, a tym samym z jednej strony rozbudzić ciekawość tym – często mało znanym – przepięknym, pełnym jeszcze dzikiej Natury zakątkiem naszego kraju. Z drugiej zaś strony, chcę opowiedzieć Ci wiele niezwykłych historii, które z racji położenia województwa, w szczególny sposób zapisały się w pamięci ludzi, zabytkach i oszałamiającej wręcz czasem przyrodzie.

Właśnie tak w roku 2012 zrodziła się marka Vivat Podlasie (vivatpodlasie.pl – aktualnie strona jest w przebudowie), która oferuje usługi: organizacji wycieczek, przewodnika oraz pilota turystycznego na terenie województwa podlaskiego.

Dzięki temu możesz więc w pełni zorganizowanej formie zobaczyć: Białystok, Supraśl, Tykocin, Kruszyniany, Bohoniki, Narwiański Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, Suwalszczyznę i wiele innych zakątków całego województwa.

Oprócz tego, profesjonalnie zajmuję się projektowaniem graficznym, co w 2019 r. zaowocowało powstaniem kolejnej – uzupełniającej turystyczne walory – marki A nu jego! Sklep z podlaskim charakterem (anujego.pl).

Obecnie na jej „łamach” proponowane są niesztampowe podlaskie pamiątki, które mają być nie tylko wspomnieniem mile spędzonego czasu w tych stronach, ale też służyć na co dzień w praktyczny sposób.

Zapraszam Ciebie do skorzystania z oferty jednodniowych, w pełni zorganizowanych wycieczek po województwie podlaskim, a także zaopatrzenia się w mniejszy lub większy drobiazg, który będzie towarzyszył Ci w codziennym życiu przez długi czas i przypominał o mile spędzonym czasie w tych wyjątkowych stronach Polski.

Pozdrawiam serdecznie!